Nagy számú beltéri egység kapcsolható egy rendszerre: A Gree GMV5 kültéri egységekre 7-26 db beltéri egység kapcsolható (típustól függően), azonban összeállítható 4 kültéri egységből álló gépcsoport is, melyre akár 80 db beltéri is köthető.
Teljeskörű fűtési megoldás: A GMV5 rendszerek jelenlegi generációja teljes körű fűtési megoldást kínál a klimatizált helységekbe – gázüzemmel versenyképes vagy olcsóbb árakon. Fűteni még -20°C külső hőmérsékleten is lehetséges ezzel a rendszerrel.
Egyszerű csövezési rendszer: A GMV5 rendszerek kültéri és beltéri egységei között egyetlen nyomvonalon ki lehet építeni a csőhálózatot (fűtő vagy hűtő rendszer esetén 2 db, egy időben fűtő és hűtő rendszer esetén 3 db cső alkotja a nyomvonalat).
Hosszú csőszakaszok: A GMV5 rendszer megengedett maximális nyomvonalhossza 1000 m, a megengedett magasságkülönbség a kültéri és a legtávolabbi beltéri között elérheti az 50 m-t.
Szabályozható befújt levegő hőmérséklet: A beltéri egységenként beépített szabályzók az egyik legkifinomultabb hőmérséklet-szabályozást biztosítják.
Kisméretű beltéri egységek: A split rendszerekkel azonos méretű-, és kivitelű beltéri egységek érhetők el.
Alacsonyabb zajszint: A split rendszerekkel azonos zajszintek érhetők el.
Kis átmérőjű csővezetékek: A GMV5 rendszerű klímaberendezések csövezési átmérője lényegesen kisebb, mint a hasonló teljesítményű vizes rendszereké. Egy 180 kW teljesítményű összeállítás legnagyobb csőátmérője mindössze 54 mm (2”).
Egyszerű telepíthetőség: A GMV5 rendszerek csövezési megoldásai nem tartalmaznak semmilyen szerelvényt. Minden mérő, vezérlő, védelmi és beavatkozó elem a kül- és a beltéri egységekben gyárilag előszerelt. Magának a rendszernek az elemei is igen kis fajlagos méretűek, és a csővezeték elvezetése is lényegesen könnyebben elrejthető.
Nincsenek szerelvények a csővezeték rendszerben.
Jó energiahatékonyság: A nagy rendszerek egyidejűségét kihasználva még a spliteknél is jobb, teljes üzemidőre számított energiahatékonyság érhető el.
Miért válasszuk a Gree GMV5-öt?
Bár a VRF rendszer egyszeri bekerülési költsége valamivel magasabb, mint egy split vagy egy folyadékhűtős rendszeré, összességében mégis igen versenyképes lehet a megoldás.
Nézzük az érveket:
A GMV5 rendszer a kültéri egység, a beltéri egység és valamilyen alapszabályzó megvásárlása után már csak a – szerelvényeket nem igénylő – rézcsővezeték kiépítését igényli a gyári elágazó vagy osztó/gyűjtő idomok beépítésével. Ha ez megvan, már csak be kell kapcsolni a rendszert.
Szeretné központilag látni és szabályozni a beépített készülékeket.
- Érintőképernyős központi vezérlőegység.
Fűtés a hűtéssel: a beruházási előnyök egyik legfontosabb eleme, hogy ha Ön a hűtött terek fűtését is a GMV5 rendszerrel oldja meg, jelentős megtakarítások érhetők el a beruházási költségek területén. Bár elvi lehetőség lenne egy teljes épület GMV5 rendszerű fűtésére, jellemzően a kiszolgáló helységek fűtése – amelyek hűtési igényt nem támasztanak – többnyire gáz (vagy egyéb) fűtéssel valósul meg. Ha azonban csak a hűtött területek VRV fűtésére koncentrálunk, az előnyök akkor is szembetűnőek.
Amit Ön nyerhet:
- Kisebb kazánteljesítmény, alacsonyabb beruházási költségű kazán
- Kisebb méretű kazánház
- Kisebb méretű vagy kevesebb gázbiztonsági szerelvény
- Kisebb gázközmű. Ez egy nagyon lényeges elem! Egy gázbekötés költsége nagyrészt arányos a szükséges teljesítménnyel. Ha a hűtött terek fűtési teljesítményét nem kell gázoldalon „bevezetni a házba”, az igen jelentős megtakarítást jelent
Felmerül Önben a kérdés: rendben van, de mi a helyzet a villamos közművel?
Nos, a válasz nagyszerűsége éppen egyszerűségében rejtőzik: Önnek a hűtés miatt – függetlenül a beépített hűtési rendszer kivitelétől – be kell hozni az épületbe azt az elektromos teljesítményt, ami ehhez szükséges.
A GMV5 fűtés ugyanezt a közművet fogja használni télen, tehát nincs plusz költség közmű beruházás oldalon.
Még néhány érv a Gree GMV5 mellett
- A GMV5 megengedett legnagyobb össz csőhossza 1000 m, tehát bárhol talál is helyet az építész a kültéri egységeknek – akár lent, akár fent – az elhelyezés nem lehet probléma
- Műemlék jellegű épületek valódi megoldása: a pincében vagy padlástérben elhelyezett kültéri egységek és a vékony csővezeték használat jelentős segítséget nyújthat régi, de védett épületek korszerűsítésében
- Fejlett mikroszámítógépes rendszer, és nagy teljesítményű öndiagnosztikai funkció
- Ultra intelligens vezérlés
Vélemény, hozzászólás?